Havuz Kimyasalları

HavuzKimyasallari

broşür indir

Hızlı İletişim

İletişim bilgilerinizi bırakarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.


[recaptcha size:compact]

Havuz KimyasallarıKlor

Dünyada dezenfektan olarak kullanılan en etkili maddelerden biridir.Klor toz halde bulunur. Suya atıldıktan sonra güneş ışığı (ultraviyole) etkisi ile kimyasal bağları kopar ve ayrışır açığa çıkan HOCl su içerisindeki bakteri ve mikroorganizmaları yok eder.Sudaki klor zararlı değildir.Suda bulunan bakteri ve mikrobiyolojik kirlilikler klor ile parçalanınca ortaya çıkan gaz kokusu rahatsız edicidir.Bu nedenle havuza klor atıldıktan sonra 1 saat havuza girilmemelidir.

Klor Çeşitleri
  • Granül Klor 56
  • Granül Klor 90
  • Şokklor
  • Tablet Klor

YOSUN ÖLDÜRÜCÜ

Suda yosun oluşumunu önlemek amacıyla algeasid içeren sıvı yosun öldürücü kullanılmalıdır.

YOSUN ÖNLEYİCİ

pH DÜŞÜRÜCÜ:Suyun ideal pH değeri 7,2-7,4 tür.Ph 7 den düşük ise su asidik etki gösterir,ciltte kızarıklık yanma ve giysilerde yırtılmalar olabilir.pH 7 den büyük ise su bazik (soda gibi) etki gösterir. Vücutta kabarıklık meydana getirebilir.Suyun pH değerinin 7,2 ile 7,6 arasında olması için suya pH düşürücü atılmalıdır.

ÇÖKTÜRÜCÜ

Suda gözle görülmeyen fakat suda bulanıklığa sebep olan maddeler küçük oldukları için filitre tarafından tutulamazlar.Çöktürücü atılarak bu maddeler topaklaştırılır,böylece filitrede tutunma sağlanır ve havuz dip kısmında çökme meydana gelir..Havuz suyu berraklaşır. Havuz Temizlik KimYasalı Havuz çevresini temizleyici madde Havuz Filtre Temizlik Kimyasalı :Kum filitresini temizleyeci madde

HAVUZ TEMİZLEYİCİ

Havuzun dezenfekte edilmesini sağlayan yardımcı bir madde olup suya parlaklık verir.

SERTLİK ÖNLEYİCİ

Suda bulunan kireç ve kireç türevlerinin ağır metal iyonlarının dibe çökmesi ve filitre de tutulmasını sağlayarak suyun sertliğini alır.Yumuşak olan su daha keyif vericidir,Havuz cam mozaiklerinin parlak olmasını kireçlenmemesini sağlar.Suyun ipeksi bir görünümü sahip olmasını sağlar.

Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz.

Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! 🙂

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç