Servis

HavuzOrtuleriBranda

Yüzme Havuzu Örtüleri ve Kapama

Yüzme havuzları kış mevsimi gibi veya herhangi başka bir sebepten dolayı uzun süre kullanılmayacakları dönemlerde, hem güvenlik hemde yüzme havuzu ve havuz suyunun korunması amacıyla havuz örtüleri veya havuz kapama sistemleri ile kapatılmalıdırlar. İhtiyacınız olduğunda deneyimli kadromuz sizin için havuzunuzu kapatarak hem güvenliğinizi hemde yüzme havuzunuzun ömrünü uzatmayı sağlamaktadır.


Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz.

Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! 🙂

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç

Hızlı İletişim

İletişim bilgilerinizi bırakarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.


[recaptcha size:compact]

Liner havuz kaplama

Türkiye’de liner kaplama ile havuz yapan ilk firma olan Serin Havuz liner renk ve seçenekleri ile ürün yelpazesini genişleterek hayallerinizi gerçeğe dönüştürmektedir.Havuzlarda en iyi sızdırmazlık sonucunu elde etmek için geliştirilmiş 150/100 kalınlığında PVC-P malzemeden üretilmiştir. Bu malzeme havuz iç kaplaması olarak en çok kullanılan malzemedir. Bunun sebebini geliştirilmiş şekil alma yeteneği, parçalanmaya karşı dirençli oluşu,kolaylıkla kaynak yapılabilmesi, UV ışınlarının sebep olduğu renk solmasına karşı gösterdiği direnç ve geniş renk seçeneklerine sahip olmasına bağlayabiliriz.

Liner 150/100 kalınlığında (1.5mm kalınlık ) polyser örgüsü ile lamine edilmiş iki adet PVC filminden oluşur.Bu halka açık ve sık kullanılan havuzlar için özellikle uygundur. Liner 150/100 1.65 m en x 25.2 m ebadında rulolarda mevcuttur ve deneyimli bir teknisyen tarafından ısı kaynağı ya da yapıştırıcı ile yerinde uygulanmaktadır. Basit montajı sayesinde kolayca değiştirilebilir ve ucuz maliyeti yüzünden standart havuz kaplamalarına ve seramiklerine göre daha uygundur.

Liner havuz faydası

1. Sızdırmazlık: Liner, polimer esaslı bir malzeme olması nedeniyle doğal olarak su geçirimsiz özelliktedir. Ayrıca malzemenin elastik yapıda olması sayesinde özellikle köşe birleşim detaylarında ve düzlem olmayan yüzey formlarında yüksek bükülme mukavemeti sayesinde yeterli performans gösterecektir.

2. Sağlık: Liner, kolay temizlenebilir yüzey yapısına sahiptir. Ayrıca polimer esaslı bu tür malzemeler dayanıklı olmaları ve yüzeylerinin bakteri oluşumuna uygun olmamasından dolayı hijyenin ön planda tutulduğu sağlık gereçleri üretiminde ve mikroptan arındırması yüksek önem arz eden hastane servislerinde döşeme kaplaması olarak da kullanılmaktadır. Havuz iç yüzeylerinde en önemli hijyen sorunu yosun oluşumudur. Proje konusu malzemenin yüzeyi yosun oluşumuna yüksek dirençlidir.

3. Su basıncına karşı mukavemet: Linerın genel özelliklerine ve deney verilerine bağlı olarak, havuzda su ağırlığından dolayı kaplamanın maruz kalacağı yüklere karşı yeterli mekanik mukavemet değerlerine sahiptir.

4. Havuz Taşıyıcı sistemi ile uygunluk: Liner, havuzun betonarme yüzeyine doğrudan tespit edilmeden uygulanır ve elastik yapıdadır. Bu nedenle yapı oturma hareketleri veya deprem etkisi ile taşıyıcı sistemde oluşabilecek hareket ve hasarlardan, alternatif havuz iç kaplamalarına göre daha az etkilenir.

Liner, havuz taşıyıcı sisteminde çatlak oluşması durumunda bile sızdırmazlığını sürdürebilir. Ayrıca malzemede her hangi bir sebepten dolayı meydana gelecek bir hasarın telafisi, hatta kaplamanın tümüyle değiştirilmesi, taşıyıcı sistemden bağımsız ve kısa sürede gerçekleşebilen bir işlemdir.

broşür indir

Hızlı İletişim

İletişim bilgilerinizi bırakarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.


[recaptcha size:compact]

Havuz KimyasallarıKlor

Dünyada dezenfektan olarak kullanılan en etkili maddelerden biridir.Klor toz halde bulunur. Suya atıldıktan sonra güneş ışığı (ultraviyole) etkisi ile kimyasal bağları kopar ve ayrışır açığa çıkan HOCl su içerisindeki bakteri ve mikroorganizmaları yok eder.Sudaki klor zararlı değildir.Suda bulunan bakteri ve mikrobiyolojik kirlilikler klor ile parçalanınca ortaya çıkan gaz kokusu rahatsız edicidir.Bu nedenle havuza klor atıldıktan sonra 1 saat havuza girilmemelidir.

Klor Çeşitleri
  • Granül Klor 56
  • Granül Klor 90
  • Şokklor
  • Tablet Klor

YOSUN ÖLDÜRÜCÜ

Suda yosun oluşumunu önlemek amacıyla algeasid içeren sıvı yosun öldürücü kullanılmalıdır.

YOSUN ÖNLEYİCİ

pH DÜŞÜRÜCÜ:Suyun ideal pH değeri 7,2-7,4 tür.Ph 7 den düşük ise su asidik etki gösterir,ciltte kızarıklık yanma ve giysilerde yırtılmalar olabilir.pH 7 den büyük ise su bazik (soda gibi) etki gösterir. Vücutta kabarıklık meydana getirebilir.Suyun pH değerinin 7,2 ile 7,6 arasında olması için suya pH düşürücü atılmalıdır.

ÇÖKTÜRÜCÜ

Suda gözle görülmeyen fakat suda bulanıklığa sebep olan maddeler küçük oldukları için filitre tarafından tutulamazlar.Çöktürücü atılarak bu maddeler topaklaştırılır,böylece filitrede tutunma sağlanır ve havuz dip kısmında çökme meydana gelir..Havuz suyu berraklaşır. Havuz Temizlik KimYasalı Havuz çevresini temizleyici madde Havuz Filtre Temizlik Kimyasalı :Kum filitresini temizleyeci madde

HAVUZ TEMİZLEYİCİ

Havuzun dezenfekte edilmesini sağlayan yardımcı bir madde olup suya parlaklık verir.

SERTLİK ÖNLEYİCİ

Suda bulunan kireç ve kireç türevlerinin ağır metal iyonlarının dibe çökmesi ve filitre de tutulmasını sağlayarak suyun sertliğini alır.Yumuşak olan su daha keyif vericidir,Havuz cam mozaiklerinin parlak olmasını kireçlenmemesini sağlar.Suyun ipeksi bir görünümü sahip olmasını sağlar.

Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz.

Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! ????

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç

broşür indir

Hızlı İletişim

İletişim bilgilerinizi bırakarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.


[recaptcha size:compact]

havuztemizleme5

Sağlıklı Serinlemek için Havuz Bakımı

Yazın sıcak havalarda en çok ihtiyaç duyulan küçük büyük herkesin havuz olsa da girsek dediği dönemlerde, zamanında bakımı yapılmamış mikrop barındıran alanlardan oluşan su topluluğu, hastalıkların oluşmasına hatta ciddi vücut enfeksiyonlarına sebep olabilmekte, vahim sonuçlar doğurabilmektedir.

Firmamız yaz koşullarında sağlıklı hizmet verebilmek için Havuz Bakımı konusunda titiz çalışmalarla, özel evlerdeki açık kapalı havuzlar ya da hotel havuzları gibi alanların çalışmalarını yapmaktadır. Olması gereken şartlara dikkat edilerek yapılan çalışmalarda, sezon boyunca kullanılacak havuzun uygunluğu sağlanarak, zamanında gerekli çalışmalar ve teknik alt yapı hazırlığı sağlanmaktadır. Firmamızın deneyimli personeli ve uygun ekipmanlarımız sayesinde, boşaltılan havuzlarda havuz imalatı yapılarak, çatlaklar veya su devir daimi gibi aksaklıklara dikkat edilmekte, sürekli temizlenmiş ve yenilenmiş kaynaklar sağlanmaktadır. Havuzlar birden fazla kişiye hizmet verebildiğinden, her vücudun kendine has deri tabakası ve bulaşıcı hastalık riski olabilmektedir.

Bakım esnasında ilaçlama ve klora dikkat edilerek, mikrop kırma özelliğinin sağlanması sağlıklı kullanımı hedeflemektedir. Havuz yapımı esnasında suyun yosun tutmayacak sıvama işlemi ile önlem alınması sağlanacağından, güneşin dik ışıkları ile normal sıcaklık seviyesinin üstüne çıkan durumlardaki istenmeyen durumların önüne geçme sağlanır. Normal çeşme suyu veya deniz suyu ile doldurulabilen havuzlarda, bakımlar suyun ph derecesine göre yapılmaktadır. Her iki su cinsinde kullanılacak ilaçlama veya bakımların farklılığı firmamızın garantisi ile yapılıp, sezon boyunca günlük temizlik işlemleri ile sorunsuz kullanım sağlanmaktadır.

Firmamız yurdun her noktasına ulaşım imkânı sağlama çabasında olup, ihtiyaç halinde havuzların en iyi bakım ve kullanım koşullarını sağlama bilinciyle hareket etmektedir. Deneyimli teknik kadromuz, eski havuzlarda gerekli performansın sağlanamayacağı durumları tespit ettiğinde, müşterilerini uyararak, alt yapı çalışmaları için yenilik yapılmasını veya sistemin değiştirilmesi gerektiği konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Açık ve kapalı havuzların bakımları farklı olabildiğinden, her iki çalışma içinde Havuz Bakımı sağlayan firmamız uygun koşullarda hizmet vermektedir.

Kapalı havuzların kış aylarında sıcak su ile doldurulup sabit su sıcaklığı sağlanması işlemleri, elektrikli alt yapı çalışmalarına dayandığından, sağlık riski oluşturmayan malzemelerin kullanılması ve tavsiye edilmesi sağlanır. Kablolara çok dikkat edildiğinden, su içinde olması gereken elektrik kablolarında kesinlikle ek yapılmadan ve açık bırakılmadan işlem sağlanmaktadır.

Her koşulda insan sağlığına önem verilen ve birçok insanın faydalanmasını sağlayan havuz bakımları konusunda uzman teknik kadromuzla en iyi hizmet ve kaliteyi sunduğumuzdan, rakipleri arasında sıkça tercih edilen ve yoğun çalışmalara yetişmeye çalışan firma durumunda olmaktan gurur duymaktayız. Donanımlarını görünürlük veya iç malzeme kalitesi ile bütünleştiren firmamızda, paradan çok sağlığın önemine dikkat çekilip, müşterileri için tarih çetelesi tutulmakta, zamanı gelen havuz bakımları için arama yapılarak gelip tespitlerin alınacağı bilgisi verilmektedir. Firmanın her bakım sonrası belli dönemi kapsayan garanti süresinde oluşacak aksaklık ve arızalar ücretsiz onarılarak sürekli iş birliktelik sağlanmaktadır.

Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz.

Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! ????

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç

” Betonarme Havuz Yapımı ” Suyu Sanata Dönüştürür

Yüzme havuzlarında uyulması gereken en önemli standartlardan biri de havuzun hijyenik olması ve insan sağlığını tehdit edici unsurlardan arındırılmış olmasıdır. Bunu sağlayacak en önemli koşulun suyun kalitesi olduğuna inan Serin Havuzculuk, içilebilir kalitedeki suda yüzme imkanı sağlamak amacıyla, dünyanın en gelişmiş sistemleri olan ve özellikle Amerika’da uygulanan ozon jeneratörlerini kullanıyor veya tuzla izalasyon yoluyla arıtma yapıyor. Ozon jeneratörleri klorlama yönteminin mücadelede etkisiz kaldığı virüs ve bakterileri oksidasyon yoluyla tamamen yok ederek doğru ve çağdaş bir filtrasyon ile sağlıklı havuz suyu sağlıyor. Ozon jeneratörü aynı zamanda klor sarfiyatını en aza indirerek işletme masrafını da önemli derecede düşürüyor.

Liner Havuz İmalatı

Kısa zamanda, düşük maliyetli havuz yapımının en kolay yolu liner havuzdur. Liner olarak adlandırılan malzeme saf PVC ham maddeden imal edilmiştir. Çok çeşitli renk ve desen yelpazesine sahiptir. Seramik, mozaik, bordür gibi çok renkli desenlerinin yanında tek renk ya da dokulu görünüme sahip modelleri vardır.  1,5 mm kalınlığındadır. Beton ya da çelik ana yapılarla uyumludur. Çok esnek bir madde olmasından dolayı yer hareketlerinden oluşabilecek de-formasyonlardan etkilenmez. Kesici bir cisimle özellikle kesilmedikçe yırtılmaz. Yırtılması durumunda havuz su ile dolu iken bile kolaylıkla tamir edilir.

Yüzerek sağlıklı kalın !

Su sakinlik ve dinginlik veren, vücut ağrılarını hafifletmede yardımcı olan en rahatlatıcı araç olarak kabul ediliyor. Yüzme ise suyun gücüne karşı koyarak kasları çalıştıran ve diğer tüm klasik egzersizlerden, kalori harcama ve kas çalıştırma açısından üstün olarak görülüyor. .


Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz. Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! 🙂

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç

Sauna Bir Ağaç Masalı

Günümüzde insan sağlığını kötü yönde etkileyen parametrelerden biri de strestir. Ve stresi hayatımızdan uzak tutmak çok kolay olmayabilir. Stresi uzaklaştırmak için tercih edilen birçok yöntem varken sağlığınızı farklı şekillerde olumlu etkileyecek rahatlatıcı mekânlardan yardım almaya ne dersiniz? Stresten uzak kalmak için en keyifli yollardan biri olarak kabul gören sauna keyfi, sauna yapımı çalışmalarında tercih edilen farklı alternatiflerle hayatınızı renklendirilebilir.

Sauna yapımı öncesinde uygun görünen sauna tasarımı, işinde profesyonel kişiler tarafından projelendirilmeli ve tecrübeli ekiplerle hayata geçirilmelidir.Sauna koşullarının sağlanması için sauna yapımı sırasında dikkat edileceklerin yanında sauna aksesuarlarına da önem verilmelidir. Sizin için en uygun sauna yapımı tamamlandıktan sonra, ortamın aydınlatması için yapılacak doğru seçimler saunadan alacağınız verimi azımsanamayacak düzeyde değiştirebilir. Doğru konumlandırılmış sauna aydınlatma ekipmanları ile size özel saunaya kavuşabilirsiniz.

Kaliteli Sauna İmalatı Neler İçeriyor?

Kaliteli sauna imalatı doğru bir altyapı ve ısı yalıtımı ile başlar. 2,5 ve 4 ve 10 cm kalınlığında çam/ladin karkaslar ile ana taşıyıcı yapıyı kurar. Sıkıştırılmış ve ısı yalıtım değeri artırılmış taş/cam yünü ile mekânın yalıtımını en üst seviyeye çıkarırız.


Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz.

Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! 🙂

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç

Havuz tercihinizde pratik çözümler

Bir havuz yapımı istiyorsanız ve çok fazla teferruata girmek istemiyorsanız prefabrik havuz göz atabilirsiniz. Oldukça pratik olan ve son derece kullanışlı olan prefabrik havuz son derece uygun fiyatlarla sahip olacağınız nadir havuzlardandır. Son yıllarda bahçesi geniş olan birçok insanın bahçesine yaptırmayı tercih ettiği prefabrik havuzlar sizin istediğiniz büyüklükte ve genişlikte hazırlandığı gibi derinliği de sizin istediğiniz şekilde ayarlanabiliyor.

Sadece birkaç saat içerisinde..

Kurumsal tesislerin bile tercih ettiği prefabrik havuz çeşitleri son zamanlarda gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Sadece bir kaç saat içerisinde monte edilebilecek olan prefabrik havuzlar ve havuz aksesuarları tamamen sizin seçimleriniz doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Havuzların içerisine gece kullanımı için aydınlatma istenirse bunları da gerçekleştiren ve montajını yapan elemanlarımız sizler için en iyi ve en güvenilir havuz aydınlatmasını da yapacaktır. Her türlü havuz aksesuarı konusunda sizlere destek olan profesyonel elemanlarımız bir havuzda olması gereken her şeye dikkat edeceklerdir.

Hızlı Çözümler

Yüzme havuzu sistemine bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler hakkında tavsiyeler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bahçenizi veya Mülkünüzü görüp size en uygun hizmeti sağlamak istiyoruz.

Tavsiyelerimiz ücretsizdir ! ????

Bir havuz işiniz mi var ? İletişime Geç

broşür indir

Hızlı İletişim

İletişim bilgilerinizi bırakarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.


[recaptcha size:compact]

CEFİL Havuz sistemi nedir ?

Havuz CEFIL, iki kat PVC ve bir sıcak eritme işlemi ile birbirine yapışmış bir polyester tel içeren takviyeli PVC astar olup, örgü iki katın ortasına yerleştirilmiştir. Bu polyester örgü, PVC’nin esnekliğini etkilemeden, uzun süreli istikrar ve gözyaşı direnci sağlar. Bu esnek ve kullanılabilir set 1,5 mm kalınlığa sahiptir.

CEFIL havuzunun kenarları kesmeden sağladığı yumuşak dokunuş ve pürüzsüz yüzey, sert malzemelerle üretildiğinde diğer havuzlarda oluşabilecek yaraları önler.

CEFIL Havuz astarı, son üretim sürecinde uygulanan vernikli koruyucu bir vernik katmanı sayesinde teknik ve estetik faydalarını geliştirir. Bu vernikleme cila, ultraviyole ışınlarından, yağlı kirlerden (güneşten koruyucular) ve herhangi bir kirlilikten kaynaklanan saldırılara karşı zararı korur.

CEFIL Havuz astarındaki mikroorganizmaların çoğalmasını önlemek için, filmlerimiz bu doğal elementlerin neden olduğu lekeleri ortadan kaldıran bir koruyucu madde ile formüle edilir.

Desenli tasarım çeşitleri, havuz bakımıyla ilgili agresif koşullardan astarı korumak için kanıtlanmış mürekkepleri olan özel bir büyük rulo baskı makinesi ile imal edilir.

Sonuç olarak, estetik, güç, esneklik, bakım ve dayanıklılık, CEFIL Havuzunu seçmek her zaman en iyi kazanan seçimdir.

Cefil Havuz kurulum aşamaları nasıldır ?

Silahla güçlendirilmiş CEFIL Havuz astarı herhangi bir yüzeye kolayca monte edilebilir: beton, fayans, boya, polyester vs …

Esnek bir malzeme olması, havuzun her şekline mükemmel uyum sağlar. Bu PVC takviyeli astarın özellikleri, termal füzyon kaynağı ile yapılan farklı tabakalar arasında mükemmel bir bağ oluşturmayı sağlar; sonuç, kaynak ile ısı birleştirme işleminden itibaren %100 su geçirmez bir birleşim sağlar.

Montaj adımları şu şekilde özetlenebilir:

Cefil Havuz’a ihtiyaç mı duyuyorsun ?