30 Mar. 17

Beylikdüzü Yüzme Kulübü tesisine kavuştu

Avrupa Şampiyonu sporcuların da yer aldığı Beylikdüzü Yüzme Kulübü antrenmanlarını yapacağı tesisine kavuştu. Gürpınar Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi yanında yer alan ve rehabilite edilen yarı olimpik havuz Beylikdüzü Yüzme Kulübü’ne tahsis edildi. ..

Üzeri açılır-kapanır olarak yapılan yüzme havuzunun açılışını Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kurduğumuz Spor İşleri Müdürlüğü sayesinde ilçemizde çok farklı alanlarda spor faaliyetleri yapılıyor. Ben yüzmeyi her zaman farklı bir yere koyuyorum. Özellikle çocukların bedensel ve zihinsel gelişimi için etkili olan yüzme dünya çapında da itibarlı bir spor dalı. Yüzme kulübüne tahsis edilen bu tesis ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

TESİSTE HİDROTERAPİ TEDAVİSİ DE VERİLECEK

Tesiste Beylikdüzü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü aracılığı ile yapılan yaz-kış spor okulları hizmeti ücretsiz verilecek. Ayrıca; Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün hizmeti olarak uygulamada olan hidroterapi tedavisi de bu tesiste doktor tarafından önerilen vatandaşlara, uzman yardımı ile verilecek.

Olimpik yüzme havuzunun açılışında Gürpınar Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri mini bir konser verdi. Açılışta Beylikdüzü Belediye 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları da hazır bulundu. Açılış Beylikdüzü Yüzme Kulübü üyelerinin gerçekleştirdiği performanslar ile son buldu.